Úvod rytmy pro veřejnost Výuka afrických rytmů

Výuka afrických rytmů

Lekce v Bamboo klubu Zlín Lekce v Bamboo klubu Zlín

Lekce hry na djembe a doun-doun.

Bubnování je jednoduchá, ale účinná aktivita, která je přístupná všem, přesahuje pohlaví, věk i kultury. Výhody bubnování byly známy již ve starověku, buben je mimořádný nástroj, který motivuje, oživuje, spojuje a léčí. Afrika je zdrojem téměř všech rytmů, které se dnes ve světě hrají. Zvuk bubnů je v Africe slyšet každý den a používá se ke komunikaci, oslavě a zábavě.Djembe

Lekce Afrických rytmů jsou určeny všem, kdo se chtějí zabavit, odreagovat a odp očinout si aktivním hraním, naučit se západoafrickým rytmům, jejich historii a kultuře a nalézt svůj vlastní i společný rytmus.

Není potřeba žádných předchozích hudebních znalostí.

Doun-dounPořádáme lekce západoafrických rytmů pro děti a nebo dospělé i osoby se zdravotním postižením. Učíme rytmy a písně z Guineje, Mali a Senegalu na tradiční nástroje djembe a basové bubny doun-doun, které se po staletí předávají z člověka na člověka a z generace na generaci. Workshop začneme malou prezentací hry na africké bubny. Studenti uvidí, jak se hrají různé druhy nástrojů a jaký vydávají zvuk, seznámí se se správnou technikou hry tří základních tónů, uvolňovacími technikami na zlepšení koordinace a naučí se kompletní západoafrické rytmy a písně od těch nejjednodušších čtyřčtvrťové až po složité dvanácti-osminové. Je také podpořena vlastní kreativita studentů při hře a vytvoření vlastních rytmů. Možnost společného vystoupení při různých akcích v regionu.

Všechny první lekce zdarma!

Související články