Úvod rytmy pro veřejnost Skupinové bubnování pro každého

Skupinové bubnování pro každého

Skupinové bubnování je především velká zábava a jistě strhne i Vás.

Je to společné hraní ve skupině na různé druhy bubnů a perkusí vedené průvodcem - tzv. facilitátorem, které nabízí možnost, jak si užít radost z vlastní hudební tvorby. Skupinové bubnování je rytmicky založená aktivita, hudba, pohyb, zpěv a jiné společné vyjádření ve skupině. Společné bubnování je efektivní formát pro sdílení hudebních zážitků, rozvíjí rytmické a improvizační schopnosti, prostředek k relaxaci, redukci stresu a posílení imunity.

Společné bubnování tvoří účinný nástroj pro použití v oblasti vzdělávání, terapií, školení, team buildingu i rekreaci. Ve světě je tato metoda využívána pro práci s různými skupinami lidí od dětských kolektivů ve školách a školkách, zájmových centrech, firemních kolektivů, až po práci s lidmi s postižením či seniory.

Pro koho je?

Skupinové bubnování je určeno pro všechny lidi bez rozdílu věku. Hrát mohou děti od 4 let až po seniory. Jde o intuitivní hraní, nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti s bubnováním.

Můžeme uspořádat program pro všechny věkové skupiny, smíšené skupiny a děti nebo osoby se zdravotním postižením.

Skupinové bubnování je vhodné pro skupiny lidí, kteří chtějí zažít novou vzrušující společnou zkušenost, stejně jako pro kohokoliv jiného, kdo chce být součástí celku, který společně vytváří unikátní hudební okamžiky.

Máme mnoho druhů bubnů, rytmických i exotických nástrojů.

Jak probíhá?

Je to velmi jednoduché – sedneme si do kruhu a společně budeme hrát na bubny a jiné perkusní nástroje (např. různá chřestítka, hrkátka, tamburíny apod.) . Hrát může naprosto každý. Nejde ani tak o vytváření hudby, ale o společný zážitek z hledání společného rytmu, kooperace a komunikace. V drum circle jsou všichni účastníci zapojeni a aktivně hrají – není vyžadována žádná hudební průprava.

Co přináší?

 

  • uvolnění stresu a nahromaděného napětí, kdy se z mozku vyplavují tzv. hormony štěstí
  • duševní vyrovnanost, pocit sounáležitosti a souhry s ostatními,
  • objevení vlastní kreativity a schopnosti vyjádřit se rytmem,
  • zábavu, kdy si lidé užívají poslech hudby, které jsou zároveň součástí.

 

Rytmus máme každý v sobě a je také všude kolem nás, jen je potřeba si ho připomenout a sladit s rytmem ostatních. Bubnování pomáhá najít společnou řeč. Pokud máte zájem vyzkoušet si tuhle vzrušující zábavu, sledujte náš kalendář akcí, kdy budeme poblíž Vašeho bydliště, nebo nám zavolejte na 732 622 702 a pozvěte nás k Vám. Žádná práce není pro nás malá.

Související články